در حال بارگذاری ...
شنبه 23 آذر 1398
 • 50 دانشجوی دانشکده شهید شمسی پور تهران
  توسط بنیاد فرهنگی و آموزشی قلم چی بورس می شوند

   

  به گزارش اداره روابط عمومی، عصر روز سه شنبه 18 دی ماه سال جاری با حضور دکتر حقیقی رییس دانشکده در بنیاد علمی آموزشی قلم چی در راستای تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشکده شهید شمسی پور تهران و به منظور اعتلای فعالیت های علمی، پژوهشی و توسعه دانش در کشور تفاهم نامه همکاری دوجانبه مابین دانشکده شهید شمسی پور و بنیاد علمی آموزشی قلم چی منعقد و به امضاء طرفین رسید.

  بنابراین این گزارش تفاهم نامه مذکور در جهت اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان نخبه و برتر مرکز براساس رتبه های ممتاز در سال اول و در ترم های بعد با حداقل معدل 17 در دانشکده تحت عنوان " بورسیه قلم چی" با انتخاب و معرفی بنیاد براساس ضوابط و آیین نامه تنظیمی در نیم سال دوم سال تحصیلی 98_97 به مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال برای پنجاه دانشجوی برتر و منتخب خواهد بود.

  مدیرعامل بنیاد ملی خیرین و حامیان دانشگاه فنی و حرفه ای، با قدردانی از حمایت های صورت گرفته از دانشجویان فنی و حرفه ای اظهار داشت: توسعه آموزش های مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه ای، توانایی جوانان را برای اینکه بتوانند بازار صنعت و اقتصاد کشور را متحول کنند، افزایش می دهد و بستری برای اشتغالزایی توسط خود دانشجویان به وجود می آورد.

  فوژان صباحی بیان کرد: بورسیه دانشجویان توسط بنیاد قلم چی، موجب ترویج فرهنگ بورسیه در میان استادان و کارکنان شده است.

  وی همچنین یادآور شد: به منظور ارتقاء سطح علمی این دانشگاه، همکاری های گسترده ای را تاکنون با بنیاد قلم چی داشته ایم به طوری که پیش از این از خدماتی مانند تجهیز کتابخانه و بورسیه بیش از یکصد دانشجوی برتر دانشکده فنی و حرفه ای دختران تهران ولیعصر(عج) بهره مند شده ایم.

  کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: غالبا مردم روحیه کار نیک و خیر  دارند و این فرهنگ ارزشمند باید گسترش پیدا کند و حمایت از دانشجویان و بورسیه آنان توسط خیرین از کارهایی است که بسیار امید بخش است که این موضوع اگر توسعه فرهنگی یابد و در میان همه مردم و حتی استادان و دانشجویان دانشگاه ها ترویج شود بسیار موثر و ماندگار خواهد بود.

  نائب رئیس بنیاد حامیان خیرین دانشگاه فنی و حرفه ای تاکید کرد: پویش « بورسیه یک دانشجو توسط یک استاد » می تواند در این راستا تعریف شده و گسترش یابد.

  کاظم قلم چی در ادامه نقش مسئولان را در به ثمر رسیدن پروژه ها و طرح ها مهم دانست و گفت: هر کجا پروژه ای توسط بنیاد قلم چی محقق شد، نتیجه پیگیری مجدانه مسئولان آن جا بودکه این روحیه در مسئولان دانشگاه فنی و حرفه ای وجود دارد.

   

   

    

   

  نظرات کاربران