در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 14 مرداد 1400
 • گفتگوی مدیرکل نظارت و ارزیابی دانشگاه فنی و حرفه ای در خصوص نوزدهمین مسابقه ملی مهارت با روابط عمومی دانشکده شهید شمسی پور

  به گزارش روابط عمومی، دکتر موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی دانشگاه فنی و حرفه ای روز سه شنبه 22 تیر ماه 1400 با حضور در دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور در گفتگو با روابط عمومی دانشکده به اهداف، برنامه ها و جزئیات این مسابقه اشاره کرد. ایشان در خصوص ضرورت برگزاری مسابقات گفت: دو نظام برای ارزیابی تعریف شده است، یکی نظام بهبود کیفیت و دیگری نظام تضمین کیفیت و یکی از ابزارهای سنجش تضمین کیفیت که می توان بر اساس آن دانشگاه ها را سنجید، مسابقه ملی مهارت است. وی هدف اصلی این مسابقه را چنین تعریف کرد: هدف از این مسابقه این است که ما ببینیم صلاحیت ها و شایستگی هایی که در دانشجو ایجاد کرده ایم تا چه حد با صلاحیت ها و شایستگی های مورد نیاز بازار کار در سطح ملی و بین المللی منطبق است.

  دکتر موسوی در بخش دیگری از صحبت هایش به چهار ضرورت شکل گیری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و بویژه دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره کرد و ابراز داشت: شکل گیری دانشگاه ها بر اساس چهار ضرورت اجتماعی و تامین نیروی انسانی بازار کار، ضرورت اقتصادی و نیازهای بازار کار، ضرورت فناوری و در نهایت ضرورت آموزش صورت می گیرد.

  ایشان در خصوص نوزدهمین مسابقه ملی مهارت اظهار داشت: در واقع متولی اصلی این مسابقه سازمان فنی و حرفه ای کشور است و ما برای اولین بار در این مسابقه شرکت کرده ایم و با این وجود در 33 رشته، 668 داوطلب شرکت کرده اند و این استقبال بسیار چشمگیر بوده است.

   لازم بذکر است، در این مسابقه دانشکده فنی شهید شمسی پور با حضور اعضای هیات علمی خبره، آزمایشگاه ها و سایت های پیشرفته بویژه آزمایشگاه plc و حضور دانشجویان مستعد و توانمند بعنوان یکی از مشارکت کنندگان در این مسابقه همکاری خواهد داشت.

  در پایان این گفتگو دکترموسوی بهمراه مهندس عبدی، ضمن بازدید  از بخش هایی از دانشکده، بر چگونگی حضور یکی از داوطلبان در مسابقه ملی مهارت نظارت کرد.

  نظرات کاربران