در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 14 مرداد 1400
 • معرفی واحد آموزش‌های آزاد و مجازی دانشکده شهید شمسی پور:

  یکی از وظایف مهم دانشگاه ها، توانمندسازی اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی در زمینه افزایش توانائی های تخصصی- کاربردی رشته تحصیلی آنان است. در هزاره چهارم و در عصر انفجار اطلاعات، رشد همه جانبه اطلاعات و توسعه علوم و پیشرفت های صنعتی در عرصه فناوری ایجاب می نماید که شیوه های آموزشی نیز همگام و متناسب با آن متحول شود تا بتواند پاسخی کاربردی و مناسب به نیازهای موجود ارائه دهد. با عنایت به محدودیت ظرفیت‌های موجود در سیستم رسمی آموزشی، ایجاد و توسعه و تنوع جریان‌های متنوع آموزش‌های عمومی و تخصصی به صورت غیررسمی در دانشگاه، امری ضروری است که این مهم در قالب « آموزش های آزاد » صورت می‌پذیرد.

  « آموزش های آزاد » با هدف پاسخگویی به نیازهای آموزشی همه فراگیران و نیز با هدف ارتقاء سطح علمی و توان تخصصی منابع انسانی تأسیس شده است. آموزش های آزاد با در نظرگرفتن خلاء آموزشی موجود در فضای کسب و کار کشور و نیز توانمندی‌های بالقوه موجود در دانشکده فنی، هدف خود را انتقال دانش برای فعالان حوزه کسب و کار و دانش‌پژوهان علاقه مند به یادگیری بنا نهاده است.

    واحد « آموزش های آزاد » دانشکده با بهره گیری از شیوه های نوین آموزشی به تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد هم سو با نیازهای جامعه می پردازد. چنین آموزش‌هایی با تکیه بر اساتید، مشاوران و نیروهای مجرب و همچنین امکانات و تجهیزات آموزشی مناسب و با درنظر گرفتن نیازهای واقعی صنعت کشور، برای ارائه آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای بنا گردیده است. در حوزه آموزش های آزاد، تمرکز اصلی بر یادگیری تحول گرا، برنامه ریزی نوآورانه، دوره‌های آموزشی بین رشته‌ای و منابع آموزشی تخصصی می‌باشد.

  مهم‌ترین دوره‌های « آموزش آزاد» در دانشکده شهید شمسی پور شامل موارد زیر است:

  • بازآموزی و آموزش تکمیلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی
  •  آموزش مورد نیاز و مورد علاقه جامعه
  • آموزش تخصصی کاربردی مورد نیاز بازار کار و صنعت
  •   آموزش ضمن خدمت کارکنان سازمان ها
  • آموزش دوره‌های تخصصی و تطبیقی با کارکردهای حرفه‌ای
  • ارائه دوره‌های آموزشی کوتاه مدت