در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 14 مرداد 1400
 • برگزاری وبینار ریل گذاری صنعت و کار آفرینی در دولت سیزدهم همگام با انتخابات ۱۴۰۰

  به گزارش روابط عمومی، وبینار ریل گذاری صنعت و کار آفرینی در دولت سیزدهم همگام با انتخابات ۱۴۰۰ با حضور دکتر علیرضا یونچی فعال اقتصادی بازارهای جهانی، دکترای تخصصی کسب و کار و مشاور تخصصی حوزه صادرات و واردات و جمعی از علاقه مندان حوزه صنعت و کارآفرینی، به همت بسیج دانشجویی دانشکده شهید شمسی پور، روز دوشنبه  ۱۷ خرداد ماه ساعت ۲۱ برگزار شد.

  این وبینار بصورت پرسش و پاسخ انجام شد و دکتر علیرضا یونچی به پرسشهایی که از سوی شرکت کنندگان مطرح شد، پاسخ داد. محوریت این وبینار بر پایه سوالاتی نظیر: نقش دولت در کارآفرینی، موانع پیش روی اشتغال زایی و کارآفرینی، نقش دولت ها در صادرات و واردات و ارتباط صنعت با مراکز علمی مدیریت شد.

  دکتر یونچی در مورد صادرات و واردات گفت: صادرات و واردات باید بر اساس برنامه های دقیق صورت گیرد و مبنای صادرات باید بر اساس تولید مازاد و واردات بر اساس نیاز داخلی که قابلیت تولید آن در داخل وجود نداشته باشد صورت گیرد. ایشان در مورد نقش متخصصان در پیشبرد اهداف اقتصادی و صنعتی تصریح کرد: هر دولتی باید در زمینه های تخصصی از صاحبنظران و متخصصان بهره بگیرد مثلا؛ در وزارت صنعت، معدن و تجارت کمتر کسی پیدا می شود تا در هر سه زمینه تخصص داشته باشد، بنابر این باید فعلا بصورت شورایی مدیریت شود و بهترین راهکارها توسط شورا اتخاذ و عملیاتی شود.

  دکتر یونچی در بخش دیگری از صحبت هایش داشتن اراده، همت و مطالبه گری دانشجویان را از مهمترین عوامل پیشبرد کشور دانست و افزود: در عرصه های مختلف دانشجویان باید دلشان برای ایران بتپد و در راستای سازندگی کشور گام بردارند و تصریح کرد: ما اگر بتوانیم در صنعت به استاندارد سازی کالاهای صنعتی دست پیدا کنیم می توانیم، به واردات بی رویه پایان بدهیم. 

  نظرات کاربران

 • دانشجویانی که در دوره تابستان انتخاب واحد داشته و دروس انتخابی آنها در سایت ناد ...
  قابل توجه دانشجویانی که در دوره تابستان حضور دارند با توجه به تعطیلی دانشکده تا ...
  به اطلاع آن دسته از دانشجویانی که مشکل آموزشی 3 ترم مشروطی یا درخواست سنوات ترم 6 ...
  به اطلاع آن دسته از دانشجویان ورودی بهمن 97 که متقاضی دریافت مجوز سنوات ترم 6 می ...
  به اطلاع می رساند با توجه به استقبال دانشجویان از دوره تابستان 993 و تراکم زیاد کلاس ...
   به اطلاع کلیه دانشجویانی که متقاضی حذف دو درس از نیمسال دوم سال 99 که نمره صفر در ...
  باسلام و احترام؛ به اطلاع کلیه دانشجویان عزیز میرساند، باتوجه به تصمیم ستاد ملی ...