در حال بارگذاری ...
چهارشنبه 13 مرداد 1400
 • وبینار آموزش، کارآفرینی، اشتغال زایی و پژوهش های کاربردی در دانشکده شهید شمسی پور برگزار شد

              به گزارش روابط عمومی، وبینار آموزش، کارآفرینی، اشتغال زایی و پژوهش های کاربردی، به مناسبت دهه تجلیل از سرآمدان آموزش، با حضور دکتر جهانشاهی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا بنیان جوادی، مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر جلیلی، مسئول بسیج اساتید دانشگاه، مهندس عبدی، رئیس دانشکده، حاج آقا فصیحی، مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده و جمع کثیری از کارکنان و استادان، روز دوشنبه 27 اردیبهشت جاری از ساعت 11:30 تا 13 برگزار شد.

  در این وبینار ابتدا حاج آقا فصیحی ضمن تبریک عید سعید فطر و دهه تجلیل از سرآمدان دانشگاه فنی و حرفه ای، به بیان اهمیت کارآفرینی در سیره نبوی پرداخت و تصریح کرد: در سیره پیامبر اکرم(ص) آمده است که باید کار و پیشه را یاد بگیریم و در ادامه به ده سیره آن حضرت در خصوص ویژگی های کسب و کار چون: ضرورت آموختن یک کار و پیشه، زمان شناسی، سستی گریزی، تداوم و استواری، سود رسانی، کسب دانش و مهارت، رابطه دوستانه و صحیح، صداقت حرفه ای، پشت کار و خلاقیت، و احتکارگریزی و مولد بودن اشاره کرد.

   مهندس عبدی نیز پس از خیر مقدم به مهمانان و شرکت کنندگان و تبریک عید سعید فطر و همچنین دهه آموزش، روز معلم و مقام شامخ استاد، از اعتماد مجدد  ریاست محترم دانشگاه فنی و حرفه ای به ایشان قدردانی نموده و به این نکته اشاره کرد که دانشکده شهید شمسی پور از مهمترین مراکز آموزشی تابعه دانشگاه بوده و بعنوان قطب الکترونیک و کامپیوتر محسوب می گردد. ایشان با افتحار به اینکه فارغ التحصیل دانشگاه فنی و حرفه ای است به جایگاه ویژه دانشکده شهید شمسی پور در عرصه آموزش عالی مهارتی و تربیت جمع کثیری از دانش آموختگان مشهور در حوزه های مدیریتی کشور اشاره نمود. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نامگذاری امسال بعنوان سال"تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" از سوی رهبر معظم انقلاب چنین ابراز داشت: دانشکده در خصوص زیرساخت ها دارای مسائل و مشکلاتی است که امیدوارم با حمایت هیات رئیسه محترم دانشگاه در رفع موانع پیش رو گام برداشته و در جهت ارتقای کیفی آموزش گام برداریم. در پایان با بیان مباحثی در خصوص وضعیت دشوار آموزش در بستر زیست بوم جدید ناشی از اپیدمی کرونا، ضرورت بارگذاری مستندات آموزشی در سمیاد و توجه به برتامه زمانی برگزاری امتحانات پایان ترم از اساتید محترم درخواست همکاری و تعامل بیشت با دانشجویان در فرآیند آموزش شدند.

  دکتر جلیلی دیگر سخنران این مراسم بود که در دو بخش به تشریح مباحث خود پرداخت. ایشان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص علت نامگذاری و سیاست گذاری هر ساله پرداخت و فلسفه نامگذاری سال 1388 تا 1400 را مورد ارزیابی قرار داد و به تحلیل محورهای کارآفرین، اشتغال زایی و ضرورت پژوهش پرداخت. از سویی دیگر به بیان تجربیات کشورهای دیگر اشاره کرد و نمونه هایی را مطرح نمود. ایشان همچنین افزود:  به فرموده رهبر معظم انقلاب زمانی که دشمن در حوزه های فرهنگی، سیاسی و امنیتی شکست خورد به حوزه اقتصادی روی آورد که به لطف خداوند در این حوزه هم شکست خواهد خورد.

  دکتر جهانشاهی نیز ضمن تبریک عید سعید فطر و تبریک دهه سرآمدان آموزشی بویژه استادان و معلمان، در خصوص حضور مهندس عبدی در دانشکده گفت: انتظار می رود با توجه به تجربیات ارزنده آقای مهندس عبدی در دانشکده انقلاب و دیگر پست ها، در دانشکده شهید شمسی پور نیز منشاء اثر باشند. ایشان از خدمات ارزنده آقای دکتر حقیقی نیز قدردانی کرد.

  دکتر جهانشاهی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید بپذیریم دانشگاه فنی و حرفه ای تنها دانشگاهی است که متولی مهارت و حرفه ی مبتنی بر دانش است و این یک کلیدواژه بسیار مهم است. در ادامه افزود: کار اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای این است که دانایی و توانایی را به یکدیگر پیوند بزند و در اصل دانشگاه فنی و حرفه ای متولی توسعه مهارت بر مبنای دانش است و تمرکز کارش در حوزه فناوری های سطح پایین و میانه است. وی همچنین تصریح کرد: امروزه می توان گفت بالای 80 تا 90 درصد منابع موجود فعال کشور در سطح پایین و متوسط در حال کار کردن هستند و دانشگاه فنی حلقه بسیار مهمی در این زمینه است و به همین دلیل باید از نظر اعتبارات و دیگر مسائل، مورد توجه خاص قرار گیرد.

  ریاست دانشکده به نیابت از معاونت محترم پژوهشی و نماینده محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری، لوح تقدیر و هدیه ای را به جناب آقای دکتر محمدعلی محمدخانی استاد منتخب سرآمد آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای اهدا نمود.

  آخرین سخنران این وبینار حجت الاسلام بنیان جوادی بود که پس از تبریک عید فطر و دهه سرآمدان آموزشی تصریح کرد: چند ترمی است که با توجه به بیماری کرونا آموزش ها در فضای مجازی برگزار می شوند و در شرایط فعلی پرداختن به امور استادان و سرآمدان آموزشی ارزشمند است و سختی کار در فضای مجازی در دانشگاه فنی و حرفه ای اهمیت این موضوع را بیشتر می کند. 

  لازم بذکر است در این برنامه فیلمی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات برای شرکت کنندگان ارائه شد.

   

  نظرات کاربران

 • دانشجویانی که در دوره تابستان انتخاب واحد داشته و دروس انتخابی آنها در سایت ناد ...
  قابل توجه دانشجویانی که در دوره تابستان حضور دارند با توجه به تعطیلی دانشکده تا ...
  به اطلاع آن دسته از دانشجویانی که مشکل آموزشی 3 ترم مشروطی یا درخواست سنوات ترم 6 ...
  به اطلاع آن دسته از دانشجویان ورودی بهمن 97 که متقاضی دریافت مجوز سنوات ترم 6 می ...
  به اطلاع می رساند با توجه به استقبال دانشجویان از دوره تابستان 993 و تراکم زیاد کلاس ...
   به اطلاع کلیه دانشجویانی که متقاضی حذف دو درس از نیمسال دوم سال 99 که نمره صفر در ...
  باسلام و احترام؛ به اطلاع کلیه دانشجویان عزیز میرساند، باتوجه به تصمیم ستاد ملی ...