در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 14 مرداد 1400
 • تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشکده شهید شمسی پور و مرکز مشاوره شغلی و کاریابی آبتین امضا شد

  به گزارش روابط عمومی ، روز چهارشنبه 18 فروردین ماه 1400 طی نشستی در دفتر رئیس دانشکده،  تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشکده شهید شمسی پور و مرکز مشاوره شغلی و کاریابی آبتین توسط دکتر حقیقی رئیس دانشکده و دکتر حاجی انزهایی مدیر مرکز مشاوره شغلی امضا شد.

  در این نشست که به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری و همچنین استفاده از ظرفیت های مشترک در راستای ارتقای توانمندسازی و توسعه مهارت های کاربردی دانشجویان برگزار شد، در خصوص نحوه  همکاری مشترک در اجرای برنامه ها و استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های طرفین و موارد مورد تفاهم ، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.


  درابتدا، دکتر حقیقی ضمن خوشامدگویی به میهمانان، گزارش مشروحی از امکانات و تجهیزات دانشکده ارائه و به معرفی سه رشته کامپیوتر، برق و حسابداری پرداخت . دکتر حقیقی تصریح کرد:  هدف اصلی دانشکده، مهارت افزایی است و دانشکده شمسی پور با بهره مندی از کارگاه ها و آزمایشگاه های پیشرفته، همگام با واحد های درسی، دوره های آموزشی و عملی متنوعی را طراحی کرده است.

   ایشان در ادامه درباره آمار اشتغال دانشجویان گفت: بیشتر دانشجویان دانشکده که بعد از دوره تحصیل به بازار کار وارد می‌شوند، در رشته‌های IT ، حسابداری و برق فارغ التحصیل شده اند و بیش از درصد دانشجویان دانشکده در شرکت های مختلف مشغول به کار هستند ، از این رو ، مرکز مشاوره باید بتواند خدمات و فرصت های متنوعی تری ارائه نماید تا دانشجویان نیز قادر باشند توانمندی ها و استعدادهای خود را بنحو احسن بروز دهند

  در پایان دکتر حقیقی. تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و اطلاع از نیازهای بازار کار و تربیت تکنسین و مهندس متخصص و متناسب با نیاز صنعت را از اهداف دانشگاه فنی برشمرد و توانمند کردن دانشجویان و دانش آموختگان، به گونه ای که  توانایی کارآفرینی و خوداشتغالی داشته باشند، را از دغدغه های دانشکده شهید شمسی پور عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد که این همکاری  و انعقاد تفاهم نامه در جهت استعدادیابی، هدایت شغلی و اشتغال پایدار دانشجویان باشد.

  سپس دکتر حاجی انزهایی مدیر مرکز مشاوره شغلی و کاریابی آبتین به شرح فعالیت های مرکز مشاوره پرداخت و در خصوص سابقه همکاری مرکز با دانشگاه فنی و حرفه ای مطالبی را ارائه کرد و تمایل خود را برای انعقاد تفاهم نامه  و استفاده از توانمندی دانشجویان و دانش آموختگان اعلام نمود.

   

  گفتنی است مرکز مشاوره شغلی و کاریابی آبتین با مساعدت و مجوز رسمی از وزارت کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران راه اندازی گردید .این مرکزحرکت همسو با سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه اشتغال و هدایت کارجویان گرانقدر برای آشنایی هرچه بیشتر با صنایع و ایجاد یک رابطه کاری قانونی و سالم را سرلوحه کاری خود قرار داده است.


  مرکز مشاوره شغلی در نظر دارد با استفاده از شیوه های نوین مدیریت منابع انسانی و تکنیک های روانشناختی صنعتی و سازمانی و بهره گیری از نظرات مشاوران خبره و همکاران متخصص در زمینه مشاوره شغلی و کاریابی، خدماتی منحصر به فرد را برای ایجاد یک رابطه بلندمدت با صاحبان صنایع و افراد جویای کار برقرار نماید.

  نظرات کاربران