در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 7 اسفند 1399
 • بازدید کارشناسان معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم از کانون رشد و خلاقیت و نوآوری دانشکده شهید شمسی پور

  به گزارش روابط عمومی دانشکده شهید شمسی پور، روز دوشنبه 99/12/04 دکتر ایمانیان مدیر مراکز رشد و نوآوری، خانم مهوشیان و خانم مرنجیان از همکاران معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم از امکانات و ظرفیت های کانون رشد و خلاقیت و نوآوری دانشکده شهید شمسی پور بازدید به عمل آوردند.

   در این مراسم که با همراهی دکتر حقیقی رئیس دانشکده، دکتر جعفرآبادی معاون آموزشی، دکتر محمدخانی معاون پژوهشی و مدیران گروه های آموزشی دانشکده، انجام گرفت، بازدیدکنندگان از نزدیک در جریان امکانات و پتانسیل های موجود در کانون رشد قرار گرفتند.

  دکتر حقیقی در حین بازدید گزارشی از فعالیت های کانون رشد، هسته های فن آور و شرکت های فن آور دانشکده را ارائه نمود و به معرفی ظرفیت ها، امکانات و قابلیت های دانشکده پرداخت. ایشان تصریح کرد: مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری در راستای حمایت از محققان، نوآوران و پژوهشگران علاقمند، با هدف فراهم کردن بستری مناسب برای اجرایی نمودن ایده های این گروه تاسیس و راه اندازی شده است . دکتر حقیقی در ادامه افزود: این مرکز به منظور ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، تجاری­سازی دستاوردهای تحقیقاتی- کاربردی، توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط دانش بنیان، تسهیل در انتقال دانش و فناوری از مراکز دانشگاهی به دیگر مراکز جامعه و صنعت و برطرف نمودن نیازهای جامعه، ایجاد و گسترش یافته است. دکتر حقیقی خاطرنشان کرد: در این کانون فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان مرکز به صورت گروهی و یا انفرادی که منجر به نوآوری و کسب و کار می‌شود، از حمایت‌های دانشگاه برخوردار خواهند بود.

  در ابتدا هیات بازدید کننده، از آزمایشگاه های  ابزار دقیق و کنترل بازدید کردند و دکتر محمدخانی درباره نحوه عملکرد و تجهیزات موجود در آزمایشگاه ها توضیحات لازم را بیان کرد. سپس به بازدید از مرکز شکوفایی، خلاقیت و نوآوری پرداخته و از نزدیک با دانشجویان، شرکت ها و هسته های فن آور آشنا شدند. در این بازدید دانشجویان دستاوردها و اختراعات خود را معرفی کرده و توضیحات مفصلی را ارائه نمودند.


   

   
   

  نظرات کاربران