در حال بارگذاری ...
شنبه 15 آذر 1399
 • جلسه شورای فرهنگی دانشکده شهید شمسی پور برگزار گردید

   

  به گزارش روابط عمومی، صبح روز چهارشنبه مورخ 99/08/28 جلسه شورای فرهنگی دانشکده با حضور دکتر حقیقی رئیس دانشکده، دکتر رحمدل رئیس بسیج اساتید، حاج آقا فصیحی نماینده دفتر مقام معظم رهبری ، آقای دانشمند معاون فرهنگی و دانشجویی، کارشناس حراست، کارشناسان حوزه فرهنگی و مسئول بسیج دانشجویی در سالن کنفرانس دانشکده برگزار گردید.

  جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد. آقای دانشمند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و روز 16 آذر، گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در حوزه معاونت فرهنگی ارائه نمود. سپس به بحث و گفتگو پیرامون برنامه ریزی برای مراسم 16 آذر، مسابقات فرهنگی ، تقویم شورای فرهنگی، برگزاری انتخابات شورای صنفی پرداختند.

  دکتر حقیقی رئیس دانشکده، ضمن خیر مقدم و گرامیداشت روز دانشجو، بیان داشت: 16 آذر یکی از عزیزترین روزهایی است که یادآور خاطره شهدای دانشجویی است که با عشق خود به میهن اسلامی همواره به عنوان روشنگران جامعه نقش داشتند.

  حاج آقا فصیحی نماینده دفتر مقام معظم رهبری در ابتدای سخنان خود از ریاست دانشکده بدلیل تحولات حوزه روابط عمومی دانشکده تقدیر و تشکر کردند و از فعالیت های ارزشمند حوزه حراست و بسیج دانشجویی تجلیل کردند. ایشان سخنان خود را با ذکر حدیثی از پیامبر گرامی(ص) ادامه دادند : مبنی بر اینکه پیامبر گرانقدر ماموریت و فلسفه بعثت خود را اتمام مکارم اخلاقی می‌داند و می‌فرماید: «انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق؛ جز برای تکمیل مکارم اخلاقی برانگیخته نشده‌ام.»

  در واقع پیامبر اکرم به حضرت علی می فرمایند سه چیز است که جزء مکارم و بزرگواری های اخلاقی هم در دنیا و هم در آخرت است و آن ها عبارتند از: کسی که بر تو ظلم کند او را ببخش، صبر و شکیبابی در برابر جاهلان داشته باش، با شخصی که با تو قطع دوستی کند رابطه دوستی داشته باش، شخصی که به دیدار تو نیاید به دیدارش برو.

   

  سپس حاج آقا به این نکته اشاره کردند که محاسن اخلاق موجب تحکیم روابط اجتماعی است. محاسن اخلاق مردم را به ادب و احترام متقابل وا می دارد و در جامعه مهر و محبت ایجاد می کند. دست یابی به محاسن اخلاق کم و بیش برای همه افراد میسّر است و همه می توانند با تمرین و مراقبت های لازم، به آن دست پیدا کنند.

  در واقع، مکارم اخلاق آن دسته از صفات والا و بلند اخلاقی است که بزرگوارانه باشد و موجب کرامت نفس انسانی گردد لذا صبر و بردباری و ازخودگذشتگی جز سفارشات پیامبر اسلام بوده و ما نیز باید اینها را الگو و سرمشق قرار دهیم.

  در ادامه حاج آقا فصیحی ، به بررسی مسائل نمازخانه پرداخته و از حوزه فرهنگی خواستند فردی را به عنوان مسئول نمازخانه معرفی کنند. در پایان ایشان، خواستار تهیه عکس شهدای دانشجوی دانشکده و نامگذاری ساختمان های اداری و آموزشی به نام مقدس شهدای گرانقدر شدند.

  سپس دکتر رحمدل رئیس بسیج اساتید، ضمن گرامیداشت روز دانشجو از فعالان حوزه فرهنگی خواستند تمام تلاش خود را برای استفاده از نیروهای دورن دانشکده بکنند و از اساتید با تجربه دانشکده به عنوان سخنران روز دانشجو دعوت کنند.

  آقای نیکخواه مسئول بسیج دانشجویی ضمن تشکر از دکتر جعفرآبادی، به توصیف برنامه های روز 16 آذر پرداخت و برنامه های مراسم را در محورهای زیر معرفی کرد:

  1- معرفی دستاوردها و اختراعات دانشجویان شهید شمسی پور

  2- معرفی دانشجویان برتر رشته های مختلف

  3- معرفی قبولی های دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد

  4- جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با ریاست،معاونین ،مدیران بخشهای مختلف دانشکده

   

  در پایان، دکتر حقیقی از حوزه فرهنگی و دانشجویی خواستند با برنامه ریزی منظم و منسجم، طی مراسمی باشکوه از خانواده شهید شمسی پور که نام دانشکده مزین به نام این شهید عالی رتبه است، تجلیل و تقدیر صورت گیرد و با دعوت از همکلاسی های شهید شمسی پور، یاد و نام شهید عزیز را گرامی بداریم.

   

   

   

   

   

  نظرات کاربران

 • وبینار از منچستر تا ایتالیا

    به مناسبت روز دانشجو مِتُد برگزار میکند؛ روایت تجربه های موفق در زمینه علم و فناوری و دستاوردهایی که شاید تا حالا نشنیده ...

  قابل توجه دانش پژوهان گرامی

  معاونت آموزش و پژوهش در نظر دارد جشنواره پژوهشگر برتر سال 99 را در سه سطح اساتید و دانشجویان و کارکنان برگزار نماید. لذا از ...

  بسم الله الرحمن الرحیم 
  وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّـهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ یُرْ‌زَقُون

    شهادت این دانشمندان برجسته در راه آرمانهای بلند و الهی، به کشور، انقلاب اسلامی، ملت ایران و محیط علمی آبرو بخشید و آنان با این شهادت، به بالاترین رتبه از ...

  راهیابی طرح ماسک صورت با فیلتر الکترواستاتیک نانو به مرحله نهایی چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

  به گزارش روابط عمومی، چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان روز یکشنبه 99/9/09 به همت بنیاد نیکوکاری جمیلی و بنیاد حامیان دانشگاه تهران در محل دانشگاه تهران با ...

  فراخوان جذب دستیار تدریس(کمک استاد)TA

  بدون شک، امروزه با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹ و مجازی شدن تدریس در مراکز دانشگاهی، آموزش از راه دور همراه با مشکلات و کاستی هایی همراه شده که این امر، منجر به افت ...

  فرخوان طرح ها و ا یده های کارآفرینانه

  بی شک ایده های کارآفرینانه، خلاق و سازنده مهارت آموختگان، کاردانان و کارشناسان در دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، که صاحب اندیشه و اهل عمل هستند در ایجاد فضای کسب و کار ...

  دومین وبینار تیم آپ رباتیک

  قابل توجه علاقه مندان حوزه رباتیک به اطلاع می رساند دومین وبینار تیم آپ رباتیک روز چهارشنبه مورخ 5 آذر 99ساعت 16 الی 17 ، با حضور آقای دکتر محمدخانی و آقای دکتر رضویلر ...

  بایگانی