در حال بارگذاری ...
دوشنبه 5 خرداد 1399
 • نشست تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت دانشگاهیان در دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی، نشست تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت دانشگاهیان با حضور دکتر شعبانی معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی ناجا، دکتر دارا رئیس سازمان بسیج دانشگاه های تهران بزرگ، حجت الاسلام والمسلمین بنیان جوادی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه ای، دکتر جلیلی رئیس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای، دکتر حقیقی رئیس دانشکده، حجت الاسلام و المسلمین فصیحی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده شهید شمسی پور و  جمعی از مسئولین و صاحبنظران روز سه شنبه مورخ 98/8/28 برگزار شد.

  پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران ابتدا دکتر  حقیقی ضمن خوش آمدگویی، به معرفی تاریخچه تاسیس، ظرفیت ها، امکانات، قابلیت ها و چشم اندازهای دانشکده پرداخت و افزود هدف ما بر این است که جوانانی کارآفرین و خلاق تربیت کنیم و اساتید ما جزء بهترین اساتید هستند. وی افزود این دانشکده در راستای برنامه های علمی فرهنگی بسیار پر جنب و جوش است و ما در این دانشکده کمترین چالش ها را داریم.

  حجت الاسلام بنیان جوادی ضمن اشاره به فرازهایی از صحیفه سجادیه دیدگاه های رهبر معظم انقلاب را بسیار پویا و امید بخش توصیف کرد و افزود در حالی که دشمنان در مورد پایان حکومت چهل ساله جمهوری اسلامی ایران صحبت می کردند، رهبر معظم استارت چهل سال دوم را زدند و ایشان با این بیانیه افقی را با ایمان به خداوند متعال فرا روی ما قرار دادند و حجتی را بر ما تمام کردن که ما نباید منفعل باشیم و باید در راستای این بیانیه گام برداریم و تلاش کنیم. ایشان افزود این بیانیه را عالی ترین مقام کشور یعنی مقام معظم رهبری صادر کرده اند و مخاطب آن تمام مردم کشور هستند. وی اضافه کرد این بیانات بسیار ادبی، شیوا و زیباست و چنان مهندسی شده است که چیزی از آن قابل کم کردن نیست.

  دکتر جلیلی توضیح داد حدود 74 کانون بسیج در سطح دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور داریم و دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور نگین دانشگاه های فنی و حرفه ای است. وی توضیح داد ما تعامل خیلی خوبی با نهاد رهبری داشته ایم از سوی دیگر تفاهم نامه های خوبی با شورای انقلاب فرهنگی امضاء کرده ایم و در حوزه های فرهنگسازی، اسلامی شدن دانشگاه ها، بیانیه گاه دوم، نهضت علم آموزی و مسائل علمی و فناوری  گام برداشته ایم.

  دکتر دارا دیگر سخنران این نشست بود که توضیح داد یکی از دانشگاه هایی که در ساختارمند کردن بسیج اساتید پیشگام بود دانشگاه فنی و حرفه ای بوده است. ایشان تاکید کرد در سالهای اخیر بسیج اساتید با نگاه تحولی دو رویکرد اصلی را که مقام معظم رهبری تاکید داشتند در نظر گرفته است، یکی بحث اجتماعی کردن فعالیت های بسیج و رویکرد دوم اثربخشی است. ایشان افزود نگاه ما به حل مسائل نگاه علمی است و در این دوره به دلیل اینکه جامعه ما مبتلا به مشکلات اقتصادی است، ما باید با دادن طرح دولت را یاری کنیم.

  دکتر شعبانی آخرین سخنران این نشست بود ایشان توضیح داد دانشگاه در سه حوزه رسالت دارد، حوزه مغزافزاری، حوزه نرم افزاری و حوزه سخت افزاری و چنانچه ما در حوزه مغزافزاری درست کار کنیم و حوزه مغزافزار را درست تربیت کنیم شرایط تولید محتوای سخت افزار فراهم خواهد شد و پیشنهاد می دهم یک حرکت نهضتی در بسیج اساتید راه بیفتد و آن بحث تربیت مدرسان بیانیه گام دوم است.

  دکتر شعبانی مباحث خود را در دوحیطه مطرح کرد، ابتدا به بحث چگونگی تحلیل و بررسی رویکرد و مدل بیانیه پرداخت و در بخش دوم به نقش دانشگاهیان در بحث بیانیه گام دوم اشاره کرد. ایشان همچنین افزود بیانیه گام دوم را باید به یک جریان فرهنگی تبدیل کنیم و بسیج اساتید در این زمینه می تواند نقش پیش رونده و پیش برنده داشته باشد.

  در این جلسه به پاس خدمات دکتر حقیقی بواسطه فعالیت های شاخص فرهنگی، برنامه های گروه معارف  و بسیج دانشجویی، با اهداء لوح تقدیر از سوی بسیج دانشگاه از ایشان تقدیر بعمل آمد.

  در پایان از سوی برخی شرکت کنندگان پرسش هایی مطرح شد که مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت.

  نظرات کاربران

 • بایگانی